Вітаємо Вас! Ви завітали на блог дитячої бібліотеки. Пропонуємо усім ознайомитись з найцікавішими моментами життя нашої бібліотеки.

Вітаємо Вас! Ви завітали на блог дитячої бібліотеки. Пропонуємо усім ознайомитись з найцікавішими моментами життя нашої бібліотеки.

пʼятниця, 6 листопада 2020 р.

Солов'їна, барвінкова - українська рідна мова!

 

Кожного року, 9 листопада, в Україні відзначають День української писемності та мови. Офіційним святом цей день став у 1997 році.

Дата 9 листопада припадає і на вшанування пам’яті Нестора Літописця, адже, за інформацією  вчених, саме з його праць починається українська мова.

Упродовж століть українська мова, так само як і її носій – український народ, зазнавала суттєвих утисків і заборон з боку різних держав, зважаючи на те, під чиєю владою опинялася Україна. Нині українська мова має державний статус.

Отже, варто докладати зусиль, аби українська мова не тільки зберігалася, але й розвивалася. Нею варто розмовляти, писати, послуговуватися будь-де, адже вона наша рідна мова.

У День української писемності та мови за традицією:

  • покладають квіти до пам’ятника Несторові Літописцю;

  • відзначають найкращих популяризаторів українського слова;

  • заохочують видавництва, які випускають літературу українською мовою;

  • стартує Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика. Конкурс проводився за підтримки Міністерства освіти та науки та Ліги українських меценатів. Щорічна кількість учасників – понад 5 млн із 20 країн світу. 

    З метою відзначення Дня української писемності і мови у Білозерській районній дитячій бібліотеці організували тематичну виставку "Солов'їна, барвінкова - українська рідна мова", проводяться дискусіїї біля виставки - відповіді "Чому я люблю українську мову?!". Також читачів запрошено на перегляд відеопрезентацій "День української писемності і мови", "Цікаві факти про українську мову". А молодші читачі приймають участь у засіданні літературного кафе "Слово до слова - зложиться мова". Діти з задоволенням спілкувались чарівною українською мовою та згадували народні прислів'я та приказки. Немає коментарів:

Дописати коментар