Вітаємо Вас! Ви завітали на блог дитячої бібліотеки. Пропонуємо усім ознайомитись з найцікавішими моментами життя нашої бібліотеки.

Вітаємо Вас! Ви завітали на блог дитячої бібліотеки. Пропонуємо усім ознайомитись з найцікавішими моментами життя нашої бібліотеки.

пʼятниця, 31 жовтня 2014 р.

Символи українського народу.
Народи світу різняться між собою одягом, зви­чаями, традиціями. У кожного народу є свої національні святині, улюблені речі, дерева, тварини. Українці мають свої традиції, які споконвіку шанують і бережуть. Це — батьківська хата, материнська пісня, святий хліб, виши­тий рушник, червона калина, зажурена верба, хрещатий барвінок, дивовижна писанка, вірний своєму краю леле­ка  та хустка. Всі вони наші давні і добрі символи, наші обереги. Можливо, маючи такі прекрасні символи, український народ зумів уберегти від забуття нашу пісню і думу, нашу історію і родовідну пам'ять, волелюбність. До українських національних символів – оберегів належать вінок та рушник. Вінок у багатьох народів (зокрема в українців) – це дівоча прикраса з живих або штучних квітів, колосків, кольорового пір’я. Вважалося, що вінок з живих квітів захищає дівчину від напасників і лихого ока. Рушник – ще один національний оберіг, народний символ України. Все життя українця пов’язане з рушниками. Хліб-сіль на вишитому рушнику – то висока ознака гостинності народу.

Кожний народ, кожна країна має свої рослинні та тваринні символи. В Україні – калина та верба. А яйце-писанка являється символом весняного відродження природи. Кожна писанка — це маленький світ. На ній намальовані і знаки сонця, і небо з зорями, і древо життя з оленями й птахами, і засіяне поле…

Булава - символ гетьманської влади, перший символ української державності. …Якщо без верби й калини нема України, то без атрибутів козацької символіки немає й самого козацтва… Хоча часи справжнього козацтва давно залишились у минулому, однак могутній волелюбний дух нездоланних козаків живе у кожному з нас.  Впевнено можна сказати, що мода на козацьку символіку буде жити ще довго серед українського народу, особливо серед нинішнього покоління, яке відчуває себе істинними патріотами.
Про все це дізнались наші читачі, які під час канікул завітали до районної дитячої бібліотеки на народознавчий бібліокруїз «Символи нашого народу».  Діти не тільки дізнались про національні святині українського народу, але й мали можливість потримати рушник, козацьку булаву, приміряти  віночок, ознайомитись з писанками тощо. Такі заходи виховують любов і повагу до рідного краю,  розширюють та поглиблюють знання дітей про народ­ну символіку, ознайомлюють з минулим та сучасним жит­тям українського народу, виховують повагу до народних традицій, звичаїв.

Немає коментарів:

Дописати коментар