Вітаємо Вас! Ви завітали на блог дитячої бібліотеки. Пропонуємо усім ознайомитись з найцікавішими моментами життя нашої бібліотеки.

Вітаємо Вас! Ви завітали на блог дитячої бібліотеки. Пропонуємо усім ознайомитись з найцікавішими моментами життя нашої бібліотеки.

пʼятниця, 2 вересня 2016 р.

Профіквест. Екскурсія до районного музею.  Білозерська квесткоманда «Розумники» наприкінці серпня побувала на екскурсії у Білозерському районному музеї ім. Д. Багалія. Дітей привітно зустрів директор музею Волошин Олег Анатолійович і провів для учасників проекту цікаву і пізнавальну екскурсію. Школярі почули розповідь про історію заснування Білозерки, дізнались про засновника та колишніх землевласників нашого селища – Івана Абрамовича Ганнібала, поміщика Безбородко, родину Скадовських. Ознайомили  юних краєзнавців  і з розділами  експозиції музея, у матеріалах якої відтворено історичне минуле та сьогодення рідного краю.
Та найбільш вражаючою була розповідь Олега Анатолійовича про видатну білозерчанку – Ольгу Іванівну Скороходову, якій присвячено окремий розділ.
 
У межах міжнародного проекту «Новий подих культури: спадщина наповнена життям мистецтва» Херсонське обласне відділення Соціологічної асоціації України спільно з Білозерським районним музеєм імені Дмитра Багалія та благодійним фондом імені Поліни Райко вирішили звернутися до спадщини знакового на Херсонщині та в Україні педагога і вченого-дефектолога Ольги Скороходової (1911—1982), уродженки смт Білозерка. Працюючи в Науково-дослідному інституті дефектології, Ольга Іванівна була єдиним у світі сліпоглухим науковим співробітником. За повної відсутності зору та слуху вона створила ряд наукових робіт, які стосуються проблем розвитку, виховання і навчання сліпоглухонімих дітей. У головній праці її життя — книжці «Як я сприймаю й уявляю собі навколишній світ» (1947 р.) науковець не тільки описала світосприйняття сліпоглухої людини, а й подала систему взаємовідносин із людьми з обмеженнями життєдіяльності, в якій усі мають однакове право на загальнолюдські надбання.
Зокрема, в книжці Скороходової йдеться і про музеї, які представляють свої колекції для людей з вадами слуху і зору. Метод Скороходової грунтується на сприйнятті предметів на дотик та нюх. Однак, на думку організаторів проекту «Культура на дотик», цей принцип може бути цікавим для сприйняття мистецьких надбань для будь-кого. Цей підхід створює неповторний світ відчуттів одного органу — дотику, запаху, звуку. Метод Скороходової робить музей не приміщенням, в якому все навколо відчужене від глядача, а творчим майданчиком, дискусійним клубом, вікном в інший світ.
У музеї пропонуються інтерактивні екскурсії, під час яких можна «оглянути» експонати у власних руках, взяти участь у заходах за «мистецьким столом», навчитися писати шрифтом Брайля, працювати з художніми матеріалами наосліп, знайомитися з предметами за допомогою різних органів відчуттів. Крім того, ми хочемо нагадати херсонцям про Ольгу Скороходову. Вона підтримувала тісний контакт із Білозерським районним музеєм, який сьогодні має чимало експонатів, пов’язаних із життям Ольги Іванівни.
    Тож діти навчились писати шрифтом Брайля; спробували на власному прикладі переконатись, як можна вгадати предмет лише «на дотик» та «на нюх»; отримали такі необхідні знання – як спілкуватися з людьми з вадами зору та слуху.


   Ми запрошуємо усіх до Білозерського районного музею. Завдяки інтерактивній експозиції ви дізнаєтесь про історію нашої Білозерки і побуваєте у особливому світі білозерчанки Ольги Скороходової - «Як я сприймаю й уявляю собі навколишній світ».

Немає коментарів:

Дописати коментар